عوامل بسیاری مانند افزایش سن، تغییرات وزن، شیردهی و ژنتیک موجب افتادگی و شل شدن سینه‌ها می‌شوند. خانم‌هایی که نسبت به تغییر حالت سینه‌های خود احساس خوبی ندارند، می‌توانند از لیفت سینه کمک بگیرند. لیفت سینه یا ماستوپکسی با خارج کردن پوست اضافه و محکم کردن بافت اطراف سینه، فرم سینه را تغییر داده و آن‌ها را به سمت بالا می‌کشد. هدف این جراحی دستیابی به شکل طبیعی سینه با کمترین میزان اسکار به جا مانده است. با توجه به نوع تکنیک جراحی هر چه پوست بیشتری خارج شود، سینه خوش‌فرم‌تر شده و بالاتر می‌رود اما اسکار نیز افزایش می‌یابد. این جراحی سایز سینه شما را تغییر چندانی نمی‌دهد مگر بخواهید همراه با لیفت، جراحی ماموپلاستی برای کاهش سایز و یا به کارگذاشتن پروتز را در نظر داشته باشید. اگرچه در هر صورت بعد از جراحی، به علت گرد شدن و بالا رفتن سینه، اندازه آن کمی کوچک‌تر به نظر می‌رسد. بهتر است بدانید که در سینه های بزرگ نتیجه لیفت دوام زیادی ندارد مگر جراحی کاهش سایز هم انجام شود.
انتخاب روش و چگونگی نتیجه این جراحی زیبایی به فرد مراجعه‌کننده بستگی زیادی دارد. چندین تکنیک با برش‌های متفاوت وجود دارد که در زیر با آن‌ها آشنا می‌شوید:
برش لنگرشکل
در روش استاندارد لیفت سینه از یک برش لنگرشکل استفاده می‌شود. این برش به صورت افقی از زیر سینه شروع شده و به بالا می‌آید. دور نیپل می‌چرخد و شکل لنگر به خود می‌گیرد. این روش برای رفع افتادگی شدید ‌سینه کاربرد دارد و بیشترین اسکار را هم بر جای می‌گذارد.
برش پری‌آرئولار
این روش برش و اسکار کمتری از روش استاندارد به جای می‌گذارد. برش محدود به اطراف آرئول یا هاله تیره رنگ دور نوک سینه است. ابتدا قسمتی از پوست اطراف آرئول برداشته می‌شود و سپس بخیه زده می‌شود. با این روش با حداقل اسکار، سینه به بالا کشیده می‌شود.
برش عمودی
در این روش برش از دور آرئول شروع می‌شود و به صورت عمودی به پایین می‌آید. تفاوت این تکنیک با روش استاندارد، نبود برش افقی در زیر سینه است.

ایمپلنت سینه

یکی از موفق ترین و شایع ترین عمل های جراحی زیبایی در دنیای امروزه جراحی زیبایی سینه یا همان پروتز سینه است؛ که نزدیک به ۴۰ سال است که این جراحی در دنیا رواج پیدا کرده است نام دیگر این عمل ایمپلنت سینه نیز نامیده می شود. با گذشت زمان و با پیشرفت فناوری، انواع با کیفیت تر این عمل در جهان رواج پیدا کرده است از مهم ترین دلایل جراحی زیبایی سینه، داشتن تاثیر زیاد در افزایش اعتماد به نفس خانم ها است که خانم هایی که دارای سینه های کوچک هستند می توانند با ایمپلنت سینه به سینه ایده آل خود دست پیدا کنند که دست یافتن به این امر تاثیر زیادی در روابط اجتماعی فرد هم دارد سینه خانم ها به علت اینکه از بافت چربی تشکیل شده عمدتا بسیاری از خانم ها از آن فرم و سایز سینه هایشان رضایت ندارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *